megaW sobotni dzień 16 czerwca 2018 r. w jelczańskiej szkole było zdecydowanie "życie na pełnej petardzie", gdyż Rodzinny Festiwal Kolorów w ramach Dnia Otwartego Szkoły przyciągnął prawie 300 mieszkańców Jelcza-Laskowic. Zobacz FOTORELACJĘ ...

Po pierwsze, moc atrakcji dla starszych i młodszych: przejażdżki konne (pozdrawiamy uroczego kuca Mozaikę!), zwiedzanie samochodu bojowego Jelcz czy też dla najmłodszych-prawdziwego traktora Toma, zamek Dmuchany Gigant, fotobudka, kawiarenka z pysznymi domowymi wypiekami, loteria fantowa, animacje dla dzieci-malowanie buziek, konkursy plastyczne, występ szkolnej grupy kabaretowej w sztuce Mrożka pt.: "Serenada", występ Leona - wschodzącej gwiazdy estrady i ucznia wrocławskiej szkoły muzycznej, który wszystkich oczarowal grą na akordeonie, wystąpienie szkolnego zespołu muzycznego, losowanie nagród, konkurencje sportowe, stoiska ze zdrową żywnością i sokami ze świeżych owoców, wielkie grillowanie (nasz kucharz upiekł 300 kiełbasek!!!), stoisko z lodami, punkt nauki pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych i całych rodzin, żywe duże maskotki - słonie przytuląjace dzieci, a także stoiska Partnerów Szkoły: Spółki Jelcz, Elica, Toyota.
Po drugie, w holu Szkoły od wczesnych godzin porannych dzieci, młodzież i dorośli zapisywali się na II Bieg Kasprowicza na dystanse: 300 m, 1 km i 2 km. Emocji było ogrom, gdyż na każdej trasie wszyscy biegacze otrzymali specjalne białe koszulki by deszcz wybuchowych farb w różnych kolorach mógł spaść na każdego. Radość, uśmiechy, szczęście towarzyszyły podczas wyścigów, a dyplomy i medale zachwyciły uczestników. Po trzecie, podczas całej imprezy była przeprowadzana szkolna kwesta dla uczniów, nauczycieli i rodziców na Puckie Hospicjum Ojca Pio, którego twórcą i budowniczym był ceniony za swój autentyzm i pokorę Ksiądz Jan Kaczkowski. Wiele książek o Księdzu Janie, a w szczególności - "Życie na pełnej petardzie" rozdano w losowaniu nagród oraz plakaty z cennymi myślami Księdza Jana można było zobaczyć w każdym miejscu, które skłoniły nie jednego do refleksji. Za pozyskane datki dla pacjentów Puckiego Hospicjum zostanie zakupiona pompa do karmienia najcieżej chorych. Wkrótce nasi wolontariusze wyruszą na północ do Pucka by przekazać dary i spędzić czas z pacjentami.
Dziękujemy wszystkim, że byliście z nami. Dziękujemy za wszystkie uśmiechy, radości małe i duże, za każdą parę rąk do pomocy. Cieszymy się, że starsi i młodsi, na wózku i rowerem każdy mógł dotrzeć. Każdy z Was był dla nas ważny. Sobotni dzień pokazał, że w jelczańskiej szkole najważniejsze są relacje, bo w oparciu o nie budujemy edukację, przyjaźnie, rodziny. Kierujemy ukłon do naszych specjalnych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością - Starostę Powiatu Oławskiego Pana Zdzisława Brezdenia, Wicestarostę Powiatu - Panią Bożenę Worek oraz Prezesa Spółki Jelcz - Pana Łukasza Dudkowskiego. Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom, bez których to wydarzenie nie byłoby tak wspaniałą uroczystością: Spółce Jelcz - głównego sponsora i Prezesa Łukasza Dudkowskiego, włoskiej firmie Arcapol, Panu Andrzejowi Skoczowi - właścicielowi firmy Color House z Jelcza-Laskowic, Klubowi Biegacza Harcownik Jelcz-Laskowice, włoskiej firmie Elica, Powiatowi Oławskiemu, Pani Marlenie Kurtyce - Studio Fryzur Kurtyka, firmie Toyota, Pracowni Cukierniczej Krzeminski, Drukarni Kom-Pol, Państwu Jakobsze - właścicielom Rancza KAPRYSEK z Mościska, Państwu Szelwach - właścicielom Miłoszyckiego Gyrosika, CSiR w Jelczu-Laskowicach, UMiG Jelcza-Laskowice, a także wielu anonimowym sponsorom.
Zapraszamy już teraz na Rodzinny Festyn Na Pożegnanie Lata już 22 września 2018! Do zobaczenia!

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

24.04.2019 -
Termin wystawiania ocen klasyfikacyjnych klasom maturalnym
25.04.2019 -
Rada pedagogiczna klasyfikacyjna dla klas maturalnych

02.05 - 31.05.2019 -
Praktyka zawodowa kl. III Technikum

BIP

Ważne ogłoszenia

Egzamin gimnazjalny

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony