Festiwal bledow 42 iko 249„UKS Handball 28 Wrocław”-„LKPR Moto-Jelcz Oława” 23:20.

23 października br. we wrocławskiej hali sportowej przy ul. Parkowej uczennice klasy 2CG naszej szkoły, reprezentujące klub „LKPR Moto-Jelcz Oława”, rozegrały mecz z drużyną „UKS Handball 28 Wrocław” w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Ręcznej Młodziczek.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo ciekawie, gdyż w pierwszej akcji naszej drużynie został podyktowany rzut karny, który niestety nie został wykorzystany. Podobnie wyglądały następne akcje naszej drużyny, która popełniła więcej błędów od przeciwniczek. Niedokładne podania, rzuty z nieprzygotowanych pozycji oraz częsty brak współpracy w obronie doprowadził w 8 minucie do wyniku 6:2 na naszą niekorzyść. Co prawda zawodniczki zdołały się jeszcze „podnieść”, powoli eliminowały błędy, poprawiły skuteczność w ataku, co sprawiło, że wrocławianki miały już tylko 2 bramki przewagi (11:9). Niestety, nerwowa gra w końcówce pierwszej połowy w wykonaniu naszych uczennic sprawiła, że ta część meczu skończyła się rezultatem 13:9 dla Wrocławia.

Po przerwie, w której zawodniczki otrzymały dokładne instrukcje, nasze szczypiornistki zdobyły 4 punkty tracąc jedynie 2. Jednak doskwierające naszym zawodniczkom zmęczenie doprowadziło do popełnienia kolejnych błędów własnych, wskutek czego straciliśmy 4 punkty z rzędu. Ostatnie minuty meczu jak zwykle były nerwowe, ale nasze zawodniczki zdołały zmniejszyć przewagę rywalek z siedmiu do czterech bramek.
Musimy także wspomnieć o pięknej bramce Natalii Korkuś rzuconej z bezpośredniego rzutu wolnego w ostatnim fragmencie gry.

Bramki: Korkuś 6, Kamińska 6, Kulczycka P. 3, Gliwa 3, Padula 1, Isein 1.

Opracował: Filip Łysiak