sw6 art 243 iko 243"LKPR Moto-Jelcz Oława" - "MKS Victoria Świebodzice" 42:24 (połowa 18:13)

Dnia 20-10-2016 r. nasze Juniorki Młodsze rozegrały mecz z drużyną "MKS Victoria Świebodzice". Jako Gospodarze bardzo chciałyśmy wygrać, aby pokazać jak zgraną jesteśmy drużyną.

Od samego początku widać było przewagę naszego zespołu. Już w 1 minucie pierwszą bramkę rzuciła Paulina Wierzyk. Jej drugą bramkę mogliśmy obejrzeć w 2 minucie, kiedy to pewnie wykorzystała rzut karny, dając nam prowadzenie 2:0. W 17 minucie, kiedy wynik spotkania zmienił się na 9:6, po błędzie w obronie i faulu jednej z naszych dziewczyn, sędzia podyktował rzut karny. Na 7 metrze stanęła Katarzyna Dukała a w bramce ustawiła się Natalia Żurawska. Dziewczyny patrzyły sobie prosto w oczy, przez co zawodniczka Świebodzic zapomniała o swoim ustawieniu i podczas rzutu przekroczyła linię 7 metrów, a sędzia nie zaliczył bramki. Ola Kawiarowska wykorzystała chwilowe rozkojarzenie obrony przeciwniczek i rzuciła im 2 bramki. Do końca połowy nasza drużyna pewnie prowadziła i schodząc na przerwę na tablicy wyników było 18:13.
Na drugą część spotkania dziewczyny wyszły jeszcze pewniejsze siebie. Na bramce pojawiła się Ania Biała. W 32 min padła pierwsza bramka tej połowy, niestety nie my ją rzuciłyśmy. Nasze zawodniczki zdenerwowany tym przypadkowym trafieniem ,postanowiły nie dać za wygraną i w ciągu 5 minut rzuciły 7 bramek. Tym samym podcięły rywalkom skrzydła.
Do 45 minuty Jelczanki prowadziły 29:17, wtedy Trener Wojciech Pieńczewski postanowił dać szansę mniej doświadczonym zawodniczkom. Na kole zagrała Natalia Żurawska, natomiast na lewym skrzydle Wiktoria Milewicz. W 50 minucie widać było zmęczenie na twarzach dziewczyn z naszej jak i z przeciwnej drużyny, ale nikt nie zamierzał odpuścić. Mecz zakończył się wynikiem 42:24. Wszystkie zawodniczki dały z siebie wszystko, co widać po wyniku. Mamy nadzieję, że następny mecz również zakończy się podobnym zwycięstwem.