zdjecie3 ikoUKS Dobroszyce” - „Moto-Jelcz Oława 5:15 (połowa 1:8).

18.10.2016 o godzinie 16:30 odbył się mecz dolnośląskiej ligi piłki ręcznej młodziczek w Dobroszycach. Tego same­go dnia uczniowie naszego gimnazjum zwyciężyli w Mię­dzyszkolnych Mistrzostwach Powiatu Oławskiego na Ergometrach Wioślarskich.

Ogromny wkład w sukcese ma w treści informacji dotyczącej przebiegu naszej szkoły miała reprezentująca klasę 2 CG Dominika Kamińska. Jej pewność siebie po tych zmaganiach udzieliła się całemu zespołowi szczypiornistek. Na boisko weszłyśmy bardzo zdeterminowane i spragnione wygranej. Po ostatnich bardzo ciężkich treningach, czułyśmy się dodatkowo zmotywowane. Pierwsza bramka dla naszej drużyny została jednak zdobyta, po kilku niecelnych rzutach dopiero w 4 minucie, przez Natalię Korkuś. Nasza bramkarka Natalia Żurawska, na szczęście podbudowana powołaniem na kadrę dolnośląską, była w doskonałej formie. W pierwszej połowie nie udało jej się obronić tylko jednego rzutu! W ataku większość punktów zdobywała nasza lewo rozgrywająca Patrycja Kulczycka, dzięki wspaniałej przewadze liczebnej, którą tworzyła jej skrzydłowa Sara Isein- bardzo aktywna w całym meczu. Mimo zdecydowanej wygranej, niestety nie wszystko szło dokładnie po naszej myśli. Czeka nas jeszcze dużo ciężkiej pracy by nie powtarzać niewymuszonych błędów własnych.