IMG 20230511 WA0011W niedzielę 16 marca 2023r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami radośnie przyjęli gości z projektu Erasmus+. Uczniowie z Niemiec (Wolfsburg), Włoch (Piacenza) oraz Litwy (Niemenczyn).

W poniedziałek (17 marca) rano nasi uczniowie wraz z nauczycielami powitali gości w świetlicy szkolnej oraz przedstawili prezentacje na temat: Polski, Dolnego Śląska, Jelcza-Laskowic oraz Zespołu Szkół, czyli naszej szkoły. Uczniowie z innych krajów mieli również okazję zobaczyć, jak prowadzone są zajęcia i jak wyglądają sale lekcyjne. Następnie część uczniów świetnie bawiła się na świetlicy śpiewając karaoke z ulubionymi piosenkami gości oraz grając w różne gry na dworze (siatkówka, koszykówka i piłka nożna). Druga część gości udała się do starostwa w Oławie, gdzie dowiedzieli się więcej o funkcjonowaniu naszego miasta i powiatu.

We wtorek (18 marca) o godzinie 9:00, uczniowie, wyruszyli autokarem do Wrocławia. Odwiedzili zoo, gdzie później mieli zaplanowane warsztaty w Afrykanarium, później zwiedzili Halę Stulecia. Wycieczka zakończyła się rejsem po Odrze.

W środę (19 marca) o 8:30, Burmistrz Miasta, przywitał gości w Urzędzie Miasta Jelcz-Laskowice. Mieliśmy okazję zobaczyć Urząd Gminy w Jelczu-Laskowicach „od podszewki”. Następnie udaliśmy się do Centrum Kultury lepić własne ozdoby z gliny. Po kreatywnym wysiłku przyszedł czas na wysiłek fizyczny na basenie oraz uzupełnienie kalorii obiadem w restauracji „Uśmiech”.

Czwartek (20 marca) rozpoczął się wyjazdem do Wrocławia, gdzie uczestniczyliśmy w wycieczce z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim. Wycieczka zakończyła się na rynku gdzie rozpoczęła się gra miejska w międzynarodowych grupach, podczas zagraniczni goście wszyscy dowiedzieli się więcej na temat Wrocławia. Zwycięzcy zostali nagrodzeni wygrawerowanymi wrocławskimi monetami, a następnie wszyscy udali się do Hydropolis – muzeum wody. Dzień zakończył się zakupami w centrum handlowym „Wroclavia”.

Piątek (21 marca) był ostatnim dniem pobyty gości z Erasmusa + w naszej szkole. W świetlicy szkolnej odbyły się ostatnie aktywności podsumowujące pobyt a także gry i zabawy. O 12:00 pożegnaliśmy uczniów oraz nauczycieli z Niemiec, a następnego dnia Litwinów i Włochów.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
logo TMMP short
IDENTYFIKATOR ZHP 1
Druzyna Harcerska
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

13.02.2023 - 26.02.2023
Ferie zimowe
 

 


BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2022/2023
 
Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat: 74 1020 5242 0000 2802 0535 2267 PLN 

Regulamin RR

Pedagog szkolny
mgr Jolanta Parchem
Godziny przyjęć


Psycholog szkolny
mgr Joanna Maciakiewicz
Godziny przyjęć


Psycholog szkolny
mgr Marcelina Kieda
Godziny przyjęć


Pedagog specjalny
mgr Katarzyna Olszewska
Godziny przyjęć

 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony