IMG 20230511 WA0011W niedzielę 16 marca 2023r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami radośnie przyjęli gości z projektu Erasmus+. Uczniowie z Niemiec (Wolfsburg), Włoch (Piacenza) oraz Litwy (Niemenczyn).

W poniedziałek (17 marca) rano nasi uczniowie wraz z nauczycielami powitali gości w świetlicy szkolnej oraz przedstawili prezentacje na temat: Polski, Dolnego Śląska, Jelcza-Laskowic oraz Zespołu Szkół, czyli naszej szkoły. Uczniowie z innych krajów mieli również okazję zobaczyć, jak prowadzone są zajęcia i jak wyglądają sale lekcyjne. Następnie część uczniów świetnie bawiła się na świetlicy śpiewając karaoke z ulubionymi piosenkami gości oraz grając w różne gry na dworze (siatkówka, koszykówka i piłka nożna). Druga część gości udała się do starostwa w Oławie, gdzie dowiedzieli się więcej o funkcjonowaniu naszego miasta i powiatu.

We wtorek (18 marca) o godzinie 9:00, uczniowie, wyruszyli autokarem do Wrocławia. Odwiedzili zoo, gdzie później mieli zaplanowane warsztaty w Afrykanarium, później zwiedzili Halę Stulecia. Wycieczka zakończyła się rejsem po Odrze.

W środę (19 marca) o 8:30, Burmistrz Miasta, przywitał gości w Urzędzie Miasta Jelcz-Laskowice. Mieliśmy okazję zobaczyć Urząd Gminy w Jelczu-Laskowicach „od podszewki”. Następnie udaliśmy się do Centrum Kultury lepić własne ozdoby z gliny. Po kreatywnym wysiłku przyszedł czas na wysiłek fizyczny na basenie oraz uzupełnienie kalorii obiadem w restauracji „Uśmiech”.

Czwartek (20 marca) rozpoczął się wyjazdem do Wrocławia, gdzie uczestniczyliśmy w wycieczce z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim. Wycieczka zakończyła się na rynku gdzie rozpoczęła się gra miejska w międzynarodowych grupach, podczas zagraniczni goście wszyscy dowiedzieli się więcej na temat Wrocławia. Zwycięzcy zostali nagrodzeni wygrawerowanymi wrocławskimi monetami, a następnie wszyscy udali się do Hydropolis – muzeum wody. Dzień zakończył się zakupami w centrum handlowym „Wroclavia”.

Piątek (21 marca) był ostatnim dniem pobyty gości z Erasmusa + w naszej szkole. W świetlicy szkolnej odbyły się ostatnie aktywności podsumowujące pobyt a także gry i zabawy. O 12:00 pożegnaliśmy uczniów oraz nauczycieli z Niemiec, a następnego dnia Litwinów i Włochów.

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

21.05.2024
Koncoworoczne spotkania konsultacyjne 
17.06.2024
Zakończenie klasyfikacji rocznej
 

 


Kronika wideo

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2023/2024
 
Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat: 74 1020 5242 0000 2802 0535 2267 PLN 

Regulamin RR

 

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony