W Zespole Szk贸艂 im. J. Kasprowicza grupa m艂odzie偶y z Liceum Og贸lnokszta艂c膮cego uczestniczy艂a w warsztatach zorganizowanych przez CEO pod opiek膮 Nauczycielek Razem dla klimatuprzedmiot贸w przyrodniczych-biologii i geografii. Tematyka warsztat贸w niezwykle zainteresowa艂a uczni贸w klasy 2A LO, do kt贸rych w szczeg贸lno艣ci nale偶a艂y:
馃搶鈥瀂ero waste od podstaw鈥,
馃搶 鈥濭otuj臋 nie marnuj臋鈥,
馃搶 鈥濷dpowiedzialna moda鈥,
馃搶鈥濪laczego ta艅cz臋 w lesie? - o tym jak las wp艂ywa na samopoczucie, podejmowanie decyzji i dzia艂ania na rzecz 艣wiata鈥,
馃搶 鈥濿arsztat: Mozaika Klimatyczna".
 
Podczas webinari贸w uczniowie dowiedzieli si臋, jak codzienne wybory w szkole i w domu wp艂ywaj膮 na klimat i nasz膮 planet臋.
Oto kilka relacji na temat odbytych warsztat贸w przez uczni贸w z kl. 2A LO馃憞馃憞馃憞
Brajan: - Podobaj膮 mi si臋 takie lekcje. Nie s膮 nudne. Dzisiaj spr贸buj臋 zrobi膰 mas艂o orzechowe.
Martyna: - Webinar "Gotuj臋 nie marnuj臋" bardzo mi si臋 podoba艂, poniewa偶 Pani Sylwia, kt贸ra go prowadzi艂a, ma bardzo du偶膮 wiedz臋 na ten temat oraz by艂o wida膰 z jak膮 pasj膮 i zaanga偶owaniem prowadzi艂a zaj臋cia. Z pewno艣ci膮 do swojego 偶ycia wprowadz臋 list臋 zakup贸w oraz nie b臋d臋 marnowa膰 jedzenia.
Marcin: - Nie marnujmy owoc贸w i warzyw. Kupujmy nawet te, kt贸re nie wygl膮daj膮 idealnie. Jedzmy zdrowe t艂uszcze np. z orzech贸w.
Karolina K: - Pierwsze spotkanie 鈥淶ero waste鈥 odby艂o si臋 z Pani膮 Katarzyn膮 W. Pani by艂a bardzo mi艂a. Dowiedzieli艣my si臋 wielu przydatnych i ciekawych rzeczy, np. tym, 偶e nawet w bloku mo偶na mie膰 sw贸j kompostownik. Bardzo podoba艂a mi si臋 wypowied藕 na temat freegarianizmu. Wiele os贸b wyrzuca jedzenie bo "jest ju偶 brzydkie" nie patrz膮c na to, 偶e generalnie produkt jest dobry, przez co wiele jedzenia si臋 marnuje.
Anastazja: - Spotkanie by艂o bardzo ciekawe i mo偶na by艂o wiele si臋 nauczy膰, na przyk艂ad dobrych przepis贸w, kt贸re s膮 szybkie i wydaj膮 si臋 by膰 dobre. Mo偶na r贸wnie偶 nauczy膰 si臋 jak nie marnowa膰 jedzenia i jak je wykorzysta膰 w inny spos贸b, ni偶 tylko zjedzenie.
Piotr: - By艂em na dw贸ch wyk艂adach: "Gotuj臋, nie marnuj臋" i "Odpowiedzialna moda". Bardzo mi si臋 podoba艂o, bo staram si臋 jak najbardziej dba膰 o nasz膮 planet臋, a dzi臋ki temu programowi wiem jak nie marnowa膰 jedzenia, jak nie wspiera膰 nieetycznych i nieekologicznych firm produkuj膮cych ubrania, gdzie si臋 ubiera膰 i nawet jak dba膰 o swoje w艂asne zdrowie. Og贸lnie ca艂y program oceniam bardzo dobrze i mam nadziej臋, 偶e wi臋cej ludzi zainteresuje si臋 tym i faktycznie b臋dzie chcia艂o co艣 zmieni膰 i licz臋, 偶e organizatorzy dalej b臋d膮 edukowali o tym.
Zuzia: - Bra艂am udzia艂 w trzech rodzajach warsztat贸w, m.in. : w "Gotuj臋, nie marnuj臋", "Zero waste" oraz "Odpowiedzialna moda". Ka偶de z tych zaj臋膰 u艣wiadomi艂o mnie, 偶e tak naprawd臋 to my ludzie sami zabijamy planet臋 i siebie swoimi czynami i zamiast sobie u艂atwi膰 偶ycie to robimy sobie pod g贸rk臋. Najwi臋ksze wra偶enie zrobi艂a na mnie prezentacja o modzie, gdzie pokazano nam, ile tak naprawd臋 produkujemy emisji gaz贸w i zanieczyszcze艅. S艂uchaj膮c te偶 o tym, ile jedzenia marnujemy (wyrzucaj膮c je do kosza), bo wygl膮da 藕le, a my lubimy karmi膰 bardziej oczy ni偶 doceni膰, 偶e mamy pod dostatkiem jedzenia tym bardziej 偶e mo偶emy sobie wybiera膰 pomi臋dzy smakami np. baton贸w lub gatunkami warzyw czy owoc贸w, a i tak nie potrafimy doceni膰 tej wygody. A jeszcze tak wspominaj膮c o czacie, gdzie wraz z uczniami z innych szk贸艂 mogli艣my pisa膰, zadziwi艂a mnie kreatywno艣膰 innych i to w jaki spos贸b przetwarzaj膮 艣mieci np. z puszki robi膮 zabawk臋 dla kota lub doniczki, z czarnych banan贸w placki- te偶 uwa偶am 偶e bardzo mi艂o by艂o wymieni膰 si臋 pomys艂ami.
A wy? Jak dzi艣 zadbali艣cie o nasz膮 planet臋? 馃寧鉂わ笍馃審鉂わ笍馃實
 

Przyjaciele szko艂y

olimpijki22

Logo CSiR 1
logo TMMP short
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

30.03.2021 -
Ko艅coworoczne spotkania nauczycieli i wychowawc贸w klas z rodzicami uczni贸w klas maturalnych, konsultacje dla pozosta艂ych klas
01.04. - 06.04.2021
Wiosenna przerwa 艣wi膮teczna
23.04.2021 -
Zako艅czenie klasyfikacji uczni贸w klas maturalnych
26.04.2021 -
Rada klasyfikacyjna klas maturalnych
od 04.05. - 20.05.2021 -
Egzamin maturalny
18.05.2021 -
Zako艅czenie wystawiania przewidywanych ocen rocznych


BIP

Wa偶ne og艂oszenia

Rok Szkolny 2020/2021

rozpocznie si臋 za: 


Rada Rodzic贸w w Zespole Szk贸艂 im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wp艂at:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Pedagog szkolny
mgr Jolanta Parchem
Godziny przyj臋膰


Psycholog szkolny
mgr Joanna Maciakiewicz
Godziny przyj臋膰

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GO艢CIMY

Odwiedza nas 34 go艣ci oraz 0 u偶ytkownik贸w.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Pocz膮tek strony