Dzien AIDSW dniu 01 grudnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS. Nasza Szkoła, w ramach działań prewencyjnych, przyłącza się corocznie do podkreślenia ważności tego dnia. Także dziś, pamiętając o tym, że na świecie żyje - wg. statystyk - blisko 38 mln osób zakażonych HIV, chcemy szerzyć wiedzę na ten temat.
Czy wiecie, że 38 mln osób zakażonych HIV to liczba zbliżona do liczby mieszkańców Polski? Tak, to prawda. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.

Dzien Zyczliwosci 1❤️Doceniaj, nie oceniaj! ❤️
❤️ Darowana życzliwość wraca dwukrotnie w sytuacji, w której najmniej się spodziewasz.❤️
❤️Zamiast nienawiści-miłość, dobre słowo,uśmiech, może telefon do kogoś, z kim dawno nie rozmawiałeś... ❤️
W Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach codziennie przed głównym wejściem wita każdego tablica z życzliwym pozdrowieniem (na zdjęciu). Na pierwszym piętrze w Szkole uczniowie jakiś czas temu stworzyli ŚCIANĘ ŻYCZLIWOŚCI, na której nakleili wielkie serca z hasłami propagującymi życzliwość by często do niej sięgać. Warto przypomnieć sobie dziś to wydarzenie i powrócić do prostych rozwiązań zaproponowanych przez uczniow na szerzenie życzliwości w każdym dniu, nie tylko dziś, m. in. : "Wyłącz hejt, włącz sumienie", "Wspólny spacer", "A może zjemy razem obiad?", i wiele innych. Zachęcamy do galerii zdjęć.
❤️"Nie ma edukacji bez relacji" -motto ZS im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach❤️
Dzien Zyczliwosci 5Dzien Zyczliwosci 4Dzien Zyczliwosci 2
 
 
 
 
 
 
 
Gora groszaJak co roku nasza Szkoła włącza się w pomoc na rzecz wsparcia najbiedniejszych dzieci.
Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza!
Zbieraj monety, grosiki w domu i przynieś je w bezpiecznym czasie do specjalnej puszki znajdującej się na portierni Szkoły lub na bieżąco tam wrzucaj????
Akcja trwa do 31 maja 2021, zatem wierzymy, że jako jelczanska Szkoła uzbieramy GÓRĘ GROSZA na ten szczytny cel????????
 
 
Wszystkim Dzieciom-tym najmłodszym, ale tym też już starszym-naszej młodzieży szkolnej życzymy, by zawsze Wasze życie było przepełnione radością w każdym dniu????????????
Przypominamy, że na naszej stronie Szkoły www.zsjelcz.pl na stałe dostępny jest link do Konwencji o Prawach Dziecka (w zakładce: Bezpieczeństwo-Rzecznik Praw Dziecka). Zachęcamy do lektury????????????
Miedzynarodowy Dzien Dziecka
 
????????????????????????Szkoła DO HYMNU!????????????????????????
Zapraszamy wszystkich na transmisję online i wspólne śpiewanie????
Kliknij na obrazek, aby zobaczyć szczegóły:
 
do hymnu
Szkola z sercem 1Dziś 18 listopada 2020 dotarło do nas ogromne SERCE-pojemnik na nakrętki by wspierać osoby niepełnosprawne.
Dzięki owocnej współpracy z firmą DS-Metal z Miłoszyc, która wykonała dla nas nieodpłatnie ten wielki dar serca, możemy wspólnie pomagać.
Serce stoi zaraz przy głównym wejściu do Szkoły. Jest umieszczone by można było przez płot wrzucić nakrętki do pojemnika, nawet wtedy, gdy Szkoła jest zamknięta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Jelcza-Laskowic oraz odwiedzających nasze miasto, by dorzucić swoje nakrętki do naszego serca.
Dziękujemy serdecznie Dyrektorowi firmy DS-Metal - Panu Dariuszowi Stelczykowi za wspólne tworzenie edukacji w oparciu o relacje i empatię.
Bo pomaganie łączy. Bo pomaganie zmienia świat. Bo pomaganie buduje relacje❤️????❤️ Zobacz FOTORELACJĘ.
 
PodziekowaniePodziękowanie za udział w akcji "Szkoła do hymnu"????????????????????????
kierujemy do wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy dołączyli do wspólnego śpiewania hymnu narodowego w dniu 10.11.2020 o godz. 11.11.
Szczegolne podziękowania dla bohaterów pierwszoplanowych widocznych na filmie: Oli Osicy, Zuzi Świerk oraz Dawida Pindla i Maćka Wasiłko pod opieką P. Anny Michalik i P. Wojciecha Rojka. Brawa!????
 
Porucznik 1Z bólem pragniemy poinformować o śmierci Przyjaciela naszej Szkoły - WIELKIEGO CZŁOWIEKA - Porucznika Józefa BOROWIKA o pseudonimie "Głowacki".
W wieku 100 lat odszedł CZŁOWIEK LEGENDA, świadek tragizmu wojny i okupacji niemieckiej i radzieckiej, więzień NKWD oraz ofiara prześladowań. Zapamiętany zostanie przez Grono Pedagogiczne oraz UCZNIÓW jelczańskiego Zespołu Szkół jako Świadek Historii, którą opowiedział nam na spotkaniach w naszej szkole. Szczególnie zapamiętamy odwiedziny Pana Porucznika w roku 2018 z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Słowa, które wtedy wypowiedział powinny dać nam dużo do myślenia:
"Żyjcie, tak aby następne pokolenia były z Was dumne".
Cześć jego Pamięci!
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie
Porucznik 2Porucznik 3Porucznik 4
 
 
 
 
 
 
 

Kliknij, aby przeczytać.

strata 1"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora Bogusława Bednarka. Niedoścignionego mistrza i znakomitego wykładowcy polonistyki Uniwersytet Wrocławski.... "https://www.facebook.com/starostwo.olawa/posts/2167963446681433

 

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
logo TMMP short
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

27.10.2020 -
Zebrania konsultacyjne nauczycieli z rodzicami uczniów
15.12.2020 -
Z
akończenie wystawiania przewidywanych ocen śródrocznych
15.12.2020 -
Śródroczne zebranie konsultacyjne nauczycieli i wychowawców klas z rodzicami/Informacja o przewidywanych ocenach śródrocznych
27.10.2020 -
Zebrania konsultacyjne nauczycieli z rodzicami uczniów

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2020/2021

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony