Informujemy, że próbne matury zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej odbędą się w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach STACJONARNIE w siedzibie Szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Maturzyści oraz ich Rodzice otrzymali już dziś informacje przez dziennik elektroniczny.
Matura probna

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaburzenia depresyjne są czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Trwa kampania społeczno-edukacyjna Forum Przeciw Depresji pod hasłem „Nastoletnia depresja ...Depresja

Mamy DRUGI podjazd dla niepełnosprawnych????????
Dziś w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach zamontowano drugi już podjazd dla niepełnosprawnych celem likwidacji barier komunikacyjnych. Pieniądze na ten cel pozyskano w ramach dobrej współpracy Szkoły z Przedsiębiorcami. Została też położona nowa nawierzchnia oraz przerobiono schody w ciągu komunikacyjnym do sali gimnastycznej. Cieszymy się z wdrożonych kolejnych zmian i nie poprzestajemy na tym. Wkrótce będą kolejne! Zobacz RELACJĘ
 
Od jutra 18 stycznia 2021 wracamy do edukacji (koniec ferii zimowych) na zasadach sprzed przerwy świąteczno-noworocznej:
✔️lekcje online w kształceniu ogólnym-uczniowie Liceum, Technikum, Branżowej Szkoły I stopnia,
✔️lekcje stacjonarnie-klasy Toyoty-tylko teoretyczne kształcenie zawodowe w Szkole,
✔️lekcje stacjonarnie-dla uczniów niepełnosprawnych i wszystkich tych, którzy nie mają możliwości w domu kształcenia zdalnego,
✔️STACJONARNIE-PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU w siedzibie pracodawcy (uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia-młodociani pracownicy),
✔️STACJONARNIE-praktyczna nauka zawodu w klasach TOYOTY w siedzibie firmy Toyota oraz Toyota Nowakowski Bielany),
✔️STACJONARNIE-konsultacje z matematyki dla maturzystów (w małych grupach).
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki????????????
Przemiany 1Dziś prezentujemy Wam fragment z przebudowy ciągu komunikacyjnego przy sali gimnastycznej. Wymieniana jest całkowicie nawierzchnia do sali gimnastycznej (była - nie spełniała norm komfortu dla niepełnosprawnych), drzwi (wymiana na dźwiękoszczelne, dostosowane dla niepełnos
Przemiany 2
prawnych), remontowane są schody (jak widzicie, są one w przebudowie) i... będzie montowany kolejny-już DRUGI w naszej Szkole profesjonalny podjazd dla niepełnosprawnych!
Tak, tak. Priorytetem Szkoły jest by całkowicie dostosować budynek dla osób niepełnosprawnych i sprawić, by nie było żadnych barier komunikacyjnych????
Efekt końcowy pokażemy już wkrótce!!
 
Poadj lape 1Rok 2020 kończymy na pomaganiu. Wspieramy zwierzęta ze schroniska w Oławie. Akcję przeprowadza nasz SU wspólnie z kibicami LEGIONU JELCZ LASKOWICE ????????
Nie jest nam obojętny los bezdomnych zwierząt, szczególnie w okresie zimy. Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły za aktywne przyłączenie się do ww. akcji. Wspólnymi siłami zebraliśmy dużą ilość ciepłych kocy, przytulnych legowisk oraz wiele kilogramów karmy dla psów i kotów.
Podaj lape 3Cieszy nas, że tak wiele osób chce pomagać zupełnie bezinteresownie, jedynie z potrzeby serca. Pozdrawiamy w szczególności kibiców z LEGIONU JELCZ LASKOWICE, z którymi WSPÓŁPRACUJEMY, i którym dziękujemy za trud dostarczania naszych darów do oławskiego przytuliska dla zwierząt.
Opieka nad akcją: SU z koordynatorem - P. Anną Michalik❤️????????????????
W Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach koniec roku 2020 zdecydowanie należał do działań i warsztatów teatralnych z aktorami i pracownikami Teatru Współczesnego we Wrocławiu. W projekcie "Jak poprzez teatr poznawać świat" rozważaliśmy o poczuciu straty, dotknęliśmy emocji, uczuć, rozwijaliśmy kompetencje społeczne.
Dziękujemy naszemu Partnerowi - Teatr Współczesny we Wrocławiu za wspólne tworzenie kreatywnej i empatycznej przestrzeni w edukacji.
 
Pomoc 6Tradycją naszej Szkoły są coroczne odwiedziny uczniów z jelczańskiego ZS z okazji Świąt Bożego Narodzenia u naszych czcigodnych Seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Oławie (DPS). Ze względu na trwającą obecnie pandemię, wolontariusze oraz pracownicy jelczańskiej Szkoły przygotowali świąteczne kartki z serdecznymi życzeniami dla Pensjonariuszy DPS.
W dniu 17.12.2020 do Podopiecznych DPS-u trafiły ręcznie przygotowane kartki z życzeniami od całej Społeczności naszej Szkoły: Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników i Uczniów (dzięki naszemu Wysłannikowi - Ks. Krzysztofowi Wojtasiowi było to możliwe).
Choć nie mogliśmy wszyscy osobiście zobaczyć uśmiechów naszych zaprzyjaźnionych Babć i Dziadków, nie mogliśmy w tym roku zamienić z Nimi ciepłych słów i złożyć osobiście życzeń, to mamy nadzieję, że w tych trudnych czasach sprawiliśmy Im choć trochę radości. Tak bardzo chcielibyśmy, by nie czuli się samotni... ❤️❤️❤️
W uprzednim roku śpiewaliśmy razem z Pensjonariuszami kolędy i wspólnie robiliśmy stroiki świąteczne w szkle, czy zdobiliśmy choinkę. Po ustaniu pandemii na pewno wrócimy z wiosenym pozdrowieniem.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję „Świąteczna kartka dla Seniora", która jest jedną z wielu działań wolintaryjnych pod opieką - p. Anny Michalik, p. Ewy Morawskiej i ks. Krzysztofa Wojtasia.
Niech czswieta BNas Bożego Narodzenia będzie otulony radością, pogodą ducha dla każdego z nas. Niech będzie to czas rozmów, relacji, przytulań, uśmiechów. Niech kolęda, zapach piernika i smak wykwintnych potraw uniosą nas w daleką zadumę. Niech MIŁOŚĆ i ŻYCZLIWOŚĆ narodzą się w każdym z NAS. Niech CZŁOWIEK będzie CZŁOWIEKOWI CZŁOWIEKIEM. Niech nikt nie będzie samotny w te Święta❤️
Proszę przyjąć życzenia płynące z serca na ten niezapomniany czas Bożego Narodzenia.
Agnieszka Żak
Dyrektor Szkoły
 
ZMIANY‼️‼️‼️Matura 2021-nie ma egzaminów ustnych.
Zapraszamy do lektury Rozporządzenia MEiN z dnia 16.12.2020.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
logo TMMP short
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

27.10.2020 -
Zebrania konsultacyjne nauczycieli z rodzicami uczniów
15.12.2020 -
Z
akończenie wystawiania przewidywanych ocen śródrocznych
15.12.2020 -
Śródroczne zebranie konsultacyjne nauczycieli i wychowawców klas z rodzicami/Informacja o przewidywanych ocenach śródrocznych
27.10.2020 -
Zebrania konsultacyjne nauczycieli z rodzicami uczniów

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2020/2021

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Pedagog szkolny
mgr Jolanta Parchem
Godziny przyjęć


Psycholog szkolny
mgr Joanna Maciakiewicz
Godziny przyjęć

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony