Spotkanie 1W dniu 14.01.2020 gościliśmy w naszej Szkole dyrektorów szkół, wicedyrektorów, nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół z powiatu oławskiego, wrocławskiego oraz strzelińskiego, którzy przybyli na konferencję dotyczącą realizowanych przez naszą Szkołę programów Erasmus+ oraz PO WER. Zobacz FOTOGALERIĘ.

Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Agnieszkę Żak oraz dwie koordynatorki wybranych programów: P. Katarzynę Milewską i P. Katarzynę Stalę-Kondrakiewicz, swoje doświadczenia z programami przekazali uczniowie. Klaudia Stefaniszyn oraz Dawid Frączak z klasy trzeciej LO opowiedzieli o realizacji programu „Wandalizm - przejawy, kontekst i środki zapobiegawcze w porównaniu europejskim”, a Zuzanna Perner oraz Martyna Kosowska z klasy pierwszej LO - o programie „Surfing water waves”. Goście, w trakcie prelekcji, zadawali wiele pytań dotyczących jakości projektów, sposobów realizacji, osiągniętych celów, barier językowych (które tak naprawdę obecnie nie istnieją wśród młodzieży lub są minimalizowane).
Następnie P. Katarzyna Milewska przedstawiła program PO WER realizowany przez szkołę: „Nasza mobilność- szansą na wiedzę i większy rozwój naszych uczniów“, w którym biorą udział nauczyciele naszej Szkoły, zapoznała z osiągniętymi rezultatami, przedstawiła zasady jego realizacji. Pani Dyrektor opowiedziała o pobycie na mobilności typu job shadowing, w której brała udział we Włoszech, poznanych nowych metodach pracy, wykorzystaniu metody CLIL w lekcjach przedmiotowych, nawiązanej współpracy z włoską szkołą.
Goście chętnie brali udział w dyskusji dotyczącej programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, sektorów i akcji, terminów konkursów, sposobów zarządzania projektem, jego upowszechnianiem. Na zakończenie spotkania nauczyciele zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy zdjęć z realizowanych projektów. Całości towarzyszył dobry poczęstunek, bo i konferencja trwała ok. 2, 5 h.
Mamy nadzieję, że wkrótce odbędą się kolejne spotkania, na których opowiemy o naszych dalszych działaniach na skalę Europy, gdyż zainteresowani wyrazili gotowość kolejnego przybycia, a i współpracy.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
Logo TOYOTA
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

14.01.2020 -
Zakończenie klasyfikacji śródrocznej w szkołach dla młodzieży, koniec I półrocza, rozpoczęcie II półrocza
14.01.2020 -
Śródroczna rada klasyfikacyjna
14.01.2020 -
Wywiadówki śródroczne

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2019/2020

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony