Nie ma lipy 1Dziś w jesienny pazdziernikowy wtorek 29.10.2019 w ZS im. J. Kasprowicza miało miejsce wielkie wydarzenie. Gościliśmy dwóch pszczelarzy ze Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie - p. Kazimierza Mądrzyka oraz P. Marka Rokickiego, którzy opowiedzieli uczniom o pracy pszczelarzy, pokazali ramki, ule, sprzęt pszczelarski - np. podkurzacz, prasę o pszczołach, a także poczęstowali miodem z własnej pasieki. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z Klubu Przyjaciół Leśniczego oraz klasa 6 d z zaprzyjaźnionej PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach, a także klasa 2 A LO z naszej Szkoły. Nasi wolontariusze malowali słodkie pszczoły na buźkach lub dłoniach młodszych kolegów i koleżanek w ramach artystycznego podejścia do sprawy, były konkursy plastyczne, "krówki z pszczołą" jako nagrody, wspólnie sadzilismy lawendę i szałwię tworząc rabatę miododajną w ogrodzie szkolnym. Zobacz FOTORELACJĘ.

Wszyscy - młodsi i starsi byli zachwyceni wydarzeniem, gdyż w trosce o nasze środowisko, chcemy ratować pszczoły i pomagać im przetrwać. Na wiosnę pszczoły będą mogły pobierać pyłek i nektar z kwiatów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się by projekt "Nie ma LIPY" powstał. Na wiosnę będziemy tworzyć kolejne rabaty kwiatowe oraz sadzić LIPY na terenie PSP nr 2, urzędów oraz firm zaprzyjaźnionych. Wszyscy możemy przyczynić się do ratowania pszczół, zatem działamy

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
Logo TOYOTA
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

14.01.2020 -
Zakończenie klasyfikacji śródrocznej w szkołach dla młodzieży, koniec I półrocza, rozpoczęcie II półrocza
14.01.2020 -
Śródroczna rada klasyfikacyjna
14.01.2020 -
Wywiadówki śródroczne

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2019/2020

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony