O walce z wandalizmem w Grecji 1W dniach 09-15.10. 2019 grupa uczniów jelczańskiego ZS przebywała, na kolejnej już, wymianie w ramach programu Erasmus+, tym razem w Grecji. Koordynatorami projektu są p. Katarzyna Milewska oraz p. Katarzyna Stala-Kondrakiewicz. Od ponad roku nasza młodzież wraz z uczniami ze szkół z Niemiec, Portugalii, Włoch i Grecji jest zaangażowana w realizację projektu „Wandalizm - przejawy, kontekst i środki zapobiegawcze w europejskim porównaniu”. Zobacz FOTORELACJĘ.

Przed wyjazdem do szkoły w Pireusie, uczniowie każdej szkoły, mieli za zadanie przygotować plakaty informujące o sposobach zapobiegania wandalizmowi. Zostały one przedstawione i omówione w greckiej szkole. Niestety wandalizm jest podobny w każdym kraju i dość powszechny. Dodatkowo, uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących kręcenia i montażu filmów oraz sztuki graffiti. Finalnie młodzież miała za zadanie przedstawić graffiti jako sztukę, a nie wandalizm. Każda grupa projektowała swój własny rysunek, a następnie pod okiem greckiego artysty Panagiotisa Vassileiou przenosiła swoją wizję, na specjalnie przygotowaną, ścianę. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, w którym brali udział wszyscy uczestnicy wyjazdu. Proces powstawania graffiti był filmowany i jest kolejnym zadaniem, tym razem do następnego wyjazdu w projekcie - do Włoch. Młodzież ma tam za zadanie przygotować swój film pokazujący jak rodzi się sztuka graffiti - od projektu po produkt finalny zmieniający własne otoczenie.
W wolnym czasie od pracy w szkole, jelczańscy uczniowie zwiedzili główne zabytki Aten takie jak Akropol czy Stadion Panatenajski, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, a w państwie narodzin demokracji- pełnoletni uczniowie wzięli udział w wyborach.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
logo TMMP short
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

14.01.2020 -
Zakończenie klasyfikacji śródrocznej w szkołach dla młodzieży, koniec I półrocza, rozpoczęcie II półrocza
14.01.2020 -
Śródroczna rada klasyfikacyjna
14.01.2020 -
Wywiadówki śródroczne

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2019/2020

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony