Narodowe czytanie 1Do wczorajszego (06.09.2019r.) ósmego już wydarzenia propagującego czytelnictwo - narodowego czytania pod hasłem "Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie” dołączyła i nasza Szkoła reprezentowana przez kłasę 1b LO wraz z Wychowawczynią P. Patrycją Paluch. Zaproszenie od organizatora - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie do odczytania fragmentu noweli przyjęła także Pani Wicedyrektor Maria Kaśków-Parys wraz z uczennicą z jelczańskiego Zespołu Szkół. Zobacz FOTORELACJĘ.


Na zielonych terenach Starostwa Powiatowego, gdzie miało miejsce to wydarzenie, można było posłuchać fragmentów z ośmiu polskich lektur zaproponowanych przez Prezydenta RP. Były to nowele: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” – Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.
Lektury dla zgromadzonej publiczności czytali uczniowie i nauczyciele ze szkół z powiatu oławskiego, a także przybyli goście, m. in.:starosta powiatu Pan Zdzisław Brezdeń, który podkreślił, że za sprawą takich przedsięwzięć kulturalno-oświatowych jak Narodowe Czytanie kształcimy swoją tożsamość. Dziękujemy Dyrektor CkZiU Pani Marii Domaradzkiej za zaproszenie na to wydarzenie i już informujemy, że w roku 2020 organizatorem Narodowego Czytania będzie Zespół Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach, który serdecznie wszystkich zaprasza do tworzenia relacji przy książce.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
Logo TOYOTA
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

14.01.2020 -
Zakończenie klasyfikacji śródrocznej w szkołach dla młodzieży, koniec I półrocza, rozpoczęcie II półrocza
14.01.2020 -
Śródroczna rada klasyfikacyjna
14.01.2020 -
Wywiadówki śródroczne

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2019/2020

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony