VI POWIATOWY KONKURS 12W dniu 21 maja 2019 w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach odbył się VI Powiatowy Konkurs Małych Form Artystycznych w j. angielskim i niemieckim. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oławy, z Zespołu Szkół z Minkowic Oławskich, z ZSP nr 2 z Oławy, oraz z Zespołu Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach (gospodarza konkursu). Wszystkich zebranych przywitała Dyrektor ZS w Jelczu-Laskowicach Pani Agnieszka Żak życząc powodzenia uczestnikom, wiary we własne siły oraz dobrej rywalizacji fair-play. Młodzież zaprezentowała na scenie wokalnie znane utwory muzyczne w j. angielskim i niemieckim, recytowała poezję oraz przedstawiała krótkie skecze w językach obcych. Uczestnicy byli oceniani przez Jury w składzie: P. Katarzyna Stala-Kondrakiewicz, P. J. Kamieniak (organizatorki konkursu, przewodniczące komisji konkursowej oraz opiekunki uczniów z ZS w Jelczu-Laskowicach), P. Elżbieta Skibińska-Sawicka (opiekunka uczniów z SP nr 6 w Oławie), P. Halina Gardzilewicz (opiekunka uczestników z ZSP nr 2 w Oławie) oraz P. Izabela Bajzert (opiekunka grupy z Minkowic Oławskich). Zobacz FOTOGALERIĘ.

Wszystkie występy młodych artystów były przygotowane na bardzo wysokim poziomie, za które oceniano: właściwy dobór tekstu, wartość artystyczną prezentacji oraz wymowę w j. obcym. W kategorii j. angielski I miejsce zdobył duet z ZSP nr 2 w Oławie w składzie: Sandra Guras oraz Wojciech Zarzycki, którzy wykonywali piosenkę „Paparazzi”. II miejsce zdobył Michał Marcinów – uczeń SP nr 6 w Oławie recytując wiersz: „Sick day”, Kenna Nesbita. III miejsce zdobył wiersz wyrecytowany przez Krystiana Roska również ucznia z SP nr 6 w Oławie pt.: ”To my dead father”, Franka O Hara. W kategorii j. niemiecki I miejsce przyznano Emilii Kołodziej z SP nr 6 w Oławie, która zaśpiewała piosenkę pt.: "Liebe ist alles”. II miejsce zdobyła Maja Stępień z ZS z Minkowic Oławskich z wierszem Kurta Tucholskiego pt.: ”Ehekrach”, natomiast III miejsce przyznano uczennicy z SP nr 6 w Oławie - Mai Maziarz za wiersz pt.: ”Der Handschuh”, F. Schillera. Nagrodami w ww. konkursie były bony do Empiku oraz gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Oławie, któremu Zespół Szkół im. J. Kasprowicza pragnie złożyć szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji konkursu. Do zobaczenia za rok!

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
Logo TOYOTA
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

14.01.2020 -
Zakończenie klasyfikacji śródrocznej w szkołach dla młodzieży, koniec I półrocza, rozpoczęcie II półrocza
14.01.2020 -
Śródroczna rada klasyfikacyjna
14.01.2020 -
Wywiadówki śródroczne

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2019/2020

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony