Dwie godziny dla rodziny 6W dniu 22 maja 2019 przez dwie godziny - od godz. 10.00 do godz. 12.00 Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Dwie godziny dla Rodziny" Fundacji Humanites z Warszawy. Hasłem tegorocznej edycji było "Małe i duże rodzinne podróże", w której my-jako Szkoła uczestniczyliśmy po raz pierwszy. Dlaczego dołączylismy do tego wydarzenia? Odpowiedź jest bardzo prosta-bo RODZINA, CZŁOWIEK, RELACJE są dla nas ważne. Przez dwie godziny zatrzymaliśmy się w naszej Szkole i udaliśmy się w małe i duże - kulinarne, mentalne i rodzinne podróże. Były wyspy kulinarne przygotowane przez klasy z kuchnią: ukraińską, staropolską, śródziemnomorską, włoską, bałtycką, a nawet uzbecką! O potrawach przekazywanych między pokoleniami odpowiadały MAMY oraz BABCIE naszych uczniów, które wspólnie z uczniami gotowaly i przygotowywały specjały z odległych stron, z których pochodzą (Uzbekistan czy Lwów!). Były też gofry, pierogi i naleśniki w różnym wydaniu, sałatki, pizza, a także wiele innych. Nie zabrakło też stoiska przygotowanego przez Pracowników Szkoły, na którym nasza Pani Marta z sekretariatu serwowała pyszną, domową lemoniadę. Zobacz FOTORELACJĘ

Oprócz podróży kulinarnych były też wyprawy mentalne - wspólne granie w rodzinną grę ASK ME, w której po wylosowaniu karty, należało odpowiedzieć na pytanie lub wykonać wspólnie z kolegą czy babcią zadanie. Ostatnim punktem wydarzenia było pisanie tradycyjnych kartek z pozdrowieniami do krewnych, przyjaciół (dziś wysłaliśmy ich aż 64!). Były w nich głębokie wyznania, ale także życzenia radości i uśmiechu dla drugiego człowieka. Przez dwie godziny jako Szkoła umieliśmy zatrzymać się i skupić na wartościach rodzinnych, na tworzeniu relacji wspólnie z Rodzinami. Połączyliśmy pokolenia jedynie poprzez danie sobie nawzajem czasu z dala od telefonów, komputerów. Daliśmy sobie nawzajem dobre słowo, uśmiech, po prostu czas. W centrum zainteresowania był CZŁOWIEK. W przyszłym roku również będziemy świętować DZIEŃ RODZIN, który przypada corocznie na 15 maja. Zachęcamy każdego by dołączyć do akcji Fundacji HUMANITES, której misją jest świadomy, szczęśliwy i wrażliwy społecznie człowiek. Inicjatorem, organizatorem oraz prowadzącym nasze rodzinne - szkolne wydarzenie była sama Pani Dyrektor Agnieszka Żak. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor oraz wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom Szkoły i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałej akcji stawiającej na relacje. RODZINA, CZŁOWIEK, RELACJE - w nich SIŁA! Pamiętajmy o tym każdego dnia. 

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
Logo TOYOTA
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

14.01.2020 -
Zakończenie klasyfikacji śródrocznej w szkołach dla młodzieży, koniec I półrocza, rozpoczęcie II półrocza
14.01.2020 -
Śródroczna rada klasyfikacyjna
14.01.2020 -
Wywiadówki śródroczne

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2019/2020

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony