Sewilla 1z15W dniach 10.03-16.03.2019 trójka nauczycieli informatyki: P. Katarzyna Maguda, P. Ewelina Gronowska i P. Paweł Rzechonek przebywała w Sewilli w Hiszpanii w ramach projektu „Nasza mobilność- szansą na wiedzę i większy rozwój naszych uczniów” i uczestniczyła w kursie „ICT nauka przez działanie". 
Ponieważ jelczańska Szkoła zdecydowanie stawia na rozwój kompetencji cyfrowych, a także dąży w kierunku rozwoju TIK, dlatego nasi nauczyciele zostali oddelegowani przez Dyrektora do dalekiej Hiszpanii by zgłębić te umiejętności na profesjonalnym kursie ICT i zintegrować je z programem nauczania informatyki. Zobacz FOTORELACJĘ
Podczas kursu uczestnikami byli również inni nauczyciele z różnych krajów m. in.: Rumunii czy Włoch, którzy koncentrowali się na wymianie wiedzy i doświadczeń, jak również nad zdobywaniem nowych umiejętności, a były nimi: zarządzanie wielozadaniowością, zrozumienie przepływu pracy ICT w „chmurze”, zautomatyzowanie oceniania i prezentacji wyników. Z relacji naszych nauczycieli-uczestników tego kursu wynika, że zdecydowanie poznali wszystkie tajniki jak być skutecznym nauczycielem spędzając więcej czasu z uczniami niż nad dokumentami, a to wszystko dzięki poznanym narzędziom dydaktycznym, które usprawniają pracę grupową, dają możliwość natychmiastowej informacji zwrotnej od uczniów, czy indywidualnego podejścia do każdego z nich. 
Ciekawostką jest również, że w ramach kursu nauczyciele mieli okazję testować tworzenie biblioteki materiałów na Google Classroom, tworzyć darmową i atrakcyjną stronę internetową przy użyciu Weebly (www.weebly.com), prowadzić ćwiczenia z wykorzystaniem aplikacji internetowych, np.: 
•Kahoot (www.getkahoot.com) – portal do przygotowywania testów online do wykorzystania w czasie rzeczywistym, 
•portali z ankietami wypełnianymi online – możliwość pokazania uczniom wyników ankiety w trakcie lekcji, 
•zestawień linków na jednej, ciekawej graficznie stronie: Symbaloo (www.symbaloo.com), 
•przygotowania własnych nagrań i zamieszczenia ich na YouTube,
•PicCollage Maker - do tworzenia kolaży z wielu zdjęć,
pixton.com - za pomocą której można zrobić komiks,
canva.com - rewelacyjna do tworzenia elektronicznych plakatów, ogłoszeń, zaproszeń, broszur i kartek okolicznościowych, 
vibby.com. - umożliwia  składanie materiału filmowego, dodawanie efektów, podkładanie elementów dźwiękowych, 
powtoon.com - pozwala wykreować animacje oraz animowane prezentacje poprzez przeglądarkę internetową,
•ClassDojo - pomaga nauczycielom poprawić zachowanie w klasie - szybko i łatwo, zbiera i przetwarza dane dotyczące zachowania, które nauczyciele mogą udostępnić rodzicom i administracji,
be.socrative.com - darmowa aplikacja, której celem jest wsparcie w klasie, dlatego może być ona wykorzystywana do informacji zwrotnych, ocen quizów, a także zwiększenia motywacji u uczniów.
 
Oprócz korzyści wynikających z uczestnictwa w kursie, nauczycielom udało się również zrealizować program kulturowy, bo trzeba zaznaczyć, że Sewilla to prawdziwa mieszanka kultur i stylów architektonicznych. Zwiedzili oni arabskie pałace i ogrody, gotycką katedrę i barokowe kościoły oraz bardzo nowoczesne (i trochę kontrowersyjne) współczesne budowle. Sewilla pachnie pomarańczami, mandarynkami, a jej klimat można poczuć już podczas pierwszych minut pobytu w tym mieście. Teraz ten zapach można poczuć i u nas, w jelczańskiej Szkole, do której serdecznie wszystkich zapraszamy.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
Logo TOYOTA
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

16 .06.2019 -
Zakończenie klasyfikacji rocznej
17.06.2019 -
Rada klasyfikacyjna 

19.06.2019 -
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

 

BIP

Ważne ogłoszenia

Zakończenie Roku Szkolnego

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony