Projekty 1Od jesieni 2018 r. w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza realizowane są dwa duże projekty międzynarodowe: jeden dla uczniów - Erasmus +, a drugi dla nauczycieli - „Nasza mobilność - szansą na wiedzę i większy rozwój naszych uczniów“ w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) – Mobilność kadry edukacji szkolnej. Celem obydwu jest podniesienie jakości pracy szkoły, stworzenie optymalnych warunków dla rozwijania zdolności, talentów oraz zainteresowań uczniów, nabywanie i poszerzanie kompetencji językowych kadry nauczycielskiej, otwarcie na inne języki i kultury. ZOBACZ FOTOGALERIĘ


W listopadzie 2018 grupa uczniów z dwiema nauczycielkami z jelczańskiej Szkoły (K. Milewską, A. Michalik) pojechała do Cham, koło Monachium, do szkoły partnerskiej by realizować projekt o wandaliźmie, a także zobaczyć jak inne szkoły z Europy przedstawiają ten temat. Młodzież wróciła z Niemiec z dużymi doświadczeniami, ciekawością poznawania innych kultur i gotowością do dalszego uczenia się.
W lutym 2019 trzy nauczycielki (Iwona Perz-Bilińska, Elżbieta Kula oraz Katarzyna Milewska) w ramach projektu nauczycielskiego przebywały na Malcie w Newark School. Kraj oraz szkoła zostały wybrane ze względu na obowiązujący tam urzędowy język angielski, doświadczenie w prowadzeniu mobilności na skalę międzynarodową oraz odmienność kulturową. Mobilność była również okazją do poszerzenia wiedzy na temat Malty i jej mieszkańców, poznania kultury, historii, geografii, problematyki społecznej i ekonomicznej.
Nauczycielki realizowały tzw. job shadowing czyli obserwowały pracę maltańskiej szkoły w Sliemie celem przeniesienia dobrych i sprawdzonych praktyk w nauczaniu do Szkoły w Jelczu-Laskowicach. Job shadowing to uczenie się pracy od innych poprzez obserwację, bezpośrednie śledzenie poczynań osoby pracującej na danym stanowisku. Uczestnictwo nauczycielek w tym projekcie przyniosło dużo korzyści - nauczycielki poznały specyfikę pracy z młodzieżą w innym kraju oraz przykłady dobrych praktyk, a także nawiązały wiele przydatnych kontaktów, które będą mieć przełożenie na dalsze sukcesy w realizacji projektów międzynarodowych i rozwój jelczańskiej Szkoły.
Projekty międzynarodowe realizowane w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza to szansa zarówno i dla uczniów, ale także dla nauczycieli na rozwój edukacji.
Nauczycielki uczestniczące w wyjeździe na Maltę wzięły udział w lekcjach języka angielskiego, lekcjach z przedmiotów przyrodniczych, matematyki, historii celem obserwowania jak przebiega w maltańskiej szkole proces nauczania. Zapoznały się one także z dokumentacją szkolną, planowaniem zajęć, organizacją pracy nauczycieli. Podczas zajęć historii poznały praktyczne zastosowanie metody CLIL czyli Content and Language Integrated Learning, uczenia się słówek i gramatyki „przy okazji”, którą, po przyjeździe do Polski, będą wykorzystywać na swoich lekcjach i opowiedzą o swoich doświadczeniach innym Jelczańskim nauczycielom.
Podczas pobytu w Newark School nauczycielki z Polski wraz z nauczycielami z Malty omówili podobieństwa i różnice modelów kształcenia obu krajów, które zdecydowanie różnią się od siebie. Edukacja na Malcie rozpoczyna się już w wieku 5 lat i trwa obowiązkowo do 16 roku życia.
Najważniejszym jednak i najbardziej wymiernym efektem udziału nauczycielek w tymże projekcie jest rozwój zawodowy i podniesienie kompetencji zawodowych celem przełożenia ich na jakość nauczania w jelczańskiej Szkole.
Na koniec pobytu Dyrektor zarządzająca szkołą Newark, pani Rossane Galea, wręczyła nauczycielom certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w mobilności.
Tak oto wygląda realizacja projektów międzynarodowych w jelczańskiej Szkole. Za tydzień grupa uczniów wraz z nauczycielami wyjedzie do Portugalii gdzie będą pracować nad różnymi zadaniami ze szkołami z całej Unii Europejskiej. W kolejnych miesiącach nauczyciele i uczniowie odwiedza także takie kraje jak: Hiszpania, Grecja czy Litwa by kształcić się, rozwijać swoje umiejętności językowe i kulturowe, ale przede wszystkim zdobywać doświadczenie i wiedzę rozwijając kompetencje kluczowe takie jak:wielojęzyczność, świadomość kulturalna, kompetencje cyfrowe, obywatelskie i społeczne, a także wiele innych.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

26 .04.2019 -
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas: 3LO i 4Ti
02.05.2019 -
Dzień Flagi 

03.05.2019 -
Święto Konstytucji 3 Maja

06.05.2019 -
Pisemny egzamin maturalny z j. polskiego
07.05.2019 -
Pisemny egzamin maturalny z matematyki
08.05.2019 -
Pisemny egzamin maturalny z j. angielskiego

BIP

Ważne ogłoszenia

Egzamin maturalny

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony