szczypiornisci 1Jak pamiętacie w dniu 04 września tego roku szkolnego pierwszy dzwonek rozległ się dla uczniów z nowopowstałej  klasy Mistrzostwa Sportowego o profilu piłki recznej, z której osiągnięć  jako szkoła jesteśmy  bardzo dumni i zawsze mocno im kibicujemy, bo jak  wiadomo, kariera sportowca  to ciężka i pełna wyrzeczeń  sprawa. 

 O chłopcach...
 
Z relacji trenera p. Mariusza Łyszczyńskiego dowiedzieliśmy się,  że najcięższa praca objęła czas od września do grudnia 2017. Nasi Szczypiorniści ukończyli rozgrywki  na 7 miejscu co można uznać za duży sukces tych chłopców.
Tym bardziej, że uczestniczyli w klasie rozgrywkowej z przeciwnikami, którzy byli od nich o rok lub dwa lata starsi. Trener podkreśla, że w tym wieku ma to duże znaczenie, gdyż szczególnie dotyczy to rozwoju takiej zdolności motorycznej jaką jest siła. Przez okres I półrocza uczniowie - sportowcy,  a zarazem zawodnicy klubu sportowego LKPR Moto-Jelcz Oława, zrobili duże postępy jeśli chodzi o rozwój zdolności motorycznych, umiejętności indywidualnej techniki, jak również taktyki gry. Wszyscy wykazywali i nadal wykazują,jak widzimy na treningach klubowych i lekcjach wf w szkole, duże zaangażowanie.
szczypiornisci 2szczypiornisci 5
 
 
 
 
 
 
Dzięki temu osiągają dobre wyniki sportowe, a my, jako szkoła cieszymy sie, że mamy ich w swoim zespole. Ukoronowaniem postępów naszych Szczypiornistów  było zajęcie 5 miejsca na bardzo mocno obsadzonym turnieju w Poznaniu, na którym spotkały się najlepsze zespoły w Polsce w tej kategorii wiekowej (nasza drużyna była jedną z najmłodszych zespołów na tym turnieju). Cieszymy się, że przez cały czas nasi spirtowcy dążą do podnoszenia swoich indywidualnych zdolności technicznych, jak i taktycznych.
Trener oświadcza, że jeszcze dużo pracy przed nimi, ale patrząc na to ile serca wkładają w rozgrywki piłki ręcznej, można z optymizmem patrzeć w przyszłość i mówić o sukcesie, którego ukoronowaniem zdecydowanie jest dostanie się do kadry Dolnego Śląska w piłce ręcznej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w lipcu 2017 w Ostrołęce.
szczypiornisci 3
Mowa tu o Mikołaju Dudzie, który występując we wszystkich meczach na Olimpiadzie w różnym wymiarze czasowym, swoimi udanymi interwencjami walnie przyczynił się do tego, że Kadra Dolnego Śląska zdobyła złoty medal na tej imprezie. Było to o tyle istotne, że był to pierwszy złoty medal zdobyty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży przez reprezentację Dolnego Śląska. Jesteśmy dumni z osiągnięć Mikołaja, który jest jednocześnie Przewodniczącym Szkoły i Radnym Sejmiku Młodzieży Województwa Dolnośląskiego, a także gratulujemy wszystkim Szczypiornistom z klasy 1BLO MS, jak i z klas sportowych gimnazjum, i życzymy dalszego zapału,poświęceń i wyrzeczeń w drodze do sukcesów sportowych.
 szczypiornisci 4

O dziewczętach...

Zarówno dziewczęta z klasy 1BLO MS, jak i z klas sportowych  naszego gimnazjum dają z siebie 100% wysilku. Można to zobaczyć nie tylko na ich treningach pod okiem trenera p.Wojciecha Pieńczewskiego i p.Janusza Wawrzyniaka, ale  także podczas treningu Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej, który mieści się przy naszej szkole. Na zdjęciu w galerii możemy zdecydowanie zobaczyć jak  fizjoterapeuta pan Krzysztof Wojtasiak  ocenia ruchomość stawów, ich koordynację mięśniowo -nerwową, stabilność lokalną i globalną oraz jakość wykonania prawidłowych wzorców ruchowych przez nasze Szczypiornistki. 
Jak widać, treningi piłki ręcznej to nie lada wyzwanie. Zarówno za chłopców -Szczypiornistów, jak i dziewczęta -Szczypiornistki  trzymamy kciuki na każdym treningu, turnieju czy meczu!

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

25.01.2019 -
Studniówka

28.01.2019 -10.02.2019 -
Ferie zimowe
 
26.02.2019 -
Konsultacje dla wszystkich klas

BIP

Ważne ogłoszenia

Studniówka

rozpocznie się za: 


Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony