na sali sadowejW ostanich tygodniach  7 klas ponadgimnazjalnych z naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach z mediacji prowadzonych przez mediatora sądowego na zaproszenie Dyrektora Szkoły p. Agnieszki Żak. Młodzież pracując warsztatowo zapoznawała się z narzędziami i technikami rozwiązywania konfliktów za pomocą mediacji, w tym mediacji rówieśniczych.

W dniu 2 lutego 2018 klasy 2 LO oraz 1 A LO wyruszyly do siedziby Sądu Okręgowego we Wrocławiu przy ul. Sądowej, gdzie wzięły udział w prawdziwej rozprawie sądowej o rozbój i narkotyki z doprowadzeniem oskarżonego z aresztu bezpośrednio przylegającego do budynku sądu. Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele (p.K.Stala-Kondrakiewucz, p. A. Górska, p. Ł. Matysiak) byli bardzo zaangażowani i podczas spotkania z panią Sędzią opowiadającą im o specyfice pracy w sądzie, zadawali mnóstwo pytań i dyskutowali na temat prawa i mediacji. Klasy bardzo aktywnie brały udział w całej wyprawie i z niecierpliwością oczekują kolejnych tak interesujących wydarzeń, jak ta z sali rozpraw, a także warsztatów z zakresu mediacji i prawa, gdyż stanowią one cenne narzędzia jak radzić sobie w życiu i wychodzić z konfliktów.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

27.02.2018 -
Konsultacje dla wszystkich klas

11-13.03.2018 -
XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności - Destination Imagination
23.03.2018 -
Zakończenie wystawiania przewidywanych ocen rocznych w kl. III LO i IV TI

BIP

Ważne ogłoszenia

Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności - Destination Imagination

rozpoczyna się za: 

Rekrutacja 2017


Szkoła dla pracujących
Liceum Ogólnokształcące

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony