Dnia 1 marca 2016 roku w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody tej uroczystości zorganizował Szkolny Samorząd, któremu przewodniczyła Anita Galak z opieką nauczyciela historii Kamila Ciomy. Na akademii obecny był Starosta Powiatu Oławskiego - pan Zdzisław Brezdeń. Apel uświetnili także członkowie organizacji Strzelec oraz dyrekcja szkoły.

Podczas wspaniałej prezentacji upamiętniającej Niezłomnych, zostały przybliżone sylwetki kilku najbardziej znanych członków antykomunistycznego podziemia, między innymi - Rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny, ps Inka, Józefo Kurasia ps. Ogień, Orzeł oraz Józefa Franczaka. Mogliśmy także zobaczyć filmową rekonstrukcję przedstawiającą metody nieludzkich przesłuchiwań i egzekucji dokonywanych przez UB. Momentem, który wzruszył wszystkich uczestników akademii było wyrecytowanie przez aktorów formuły przysięgi składanej niegdyś przez żołnierzy Armii Krajowej, przy akompaniamencie na skrzypcach uczennicy Marii Putyry.

W tym podniosłym dniu jesteśmy dumni z wspaniałej postawy uczniów naszej szkoły i dziękujemy gronu pedagogicznemu za zaszczepianie i pielęgnowanie w nas miłości do Ojczyzny, ducha polskości i patriotyzmu.

Przyjaciele szkoły

olimpijki22

Logo CSiR 1
logo TMMP short
piekarnia hert1
piekarnia brudnik
cuk krzeminski
logo wtw
log1 arcapol

Kronika wideo

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze

loc akad cisco

logo ospr admin2
 
przedszkolaki
 
rok szkol igrz
 
Giodo logo 1
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

27.10.2020 -
Zebrania konsultacyjne nauczycieli z rodzicami uczniów
15.12.2020 -
Z
akończenie wystawiania przewidywanych ocen śródrocznych
15.12.2020 -
Śródroczne zebranie konsultacyjne nauczycieli i wychowawców klas z rodzicami/Informacja o przewidywanych ocenach śródrocznych
27.10.2020 -
Zebrania konsultacyjne nauczycieli z rodzicami uczniów

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2020/2021

rozpocznie się za: 


Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat:
37 1470 0002 2018 7487 9000 0002
 

Najnowsza galeria

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony